Położenie

Ośrodek Wypoczynkowy Drawa położony jest w obrębie Drawskiego Parku Krajobrazowego. Jest to niezwykle malownicza część Pojezierza Drawskiego, którego rzeźba została ukształtowana podczas zlodowacenia bałtyckiego.

Znajdują się tu niezwykle cenne przyrodniczo o pierwszej klasie czystości wody jeziora a w tym nasze jezioro Siecino. Siecino jest drugim co do wielkości jeziorem Pojezierza Drawskiego i zajmuje (730ha/44m).

Cały ośrodek jest wręcz zanurzony w borze sosnowym. Różnorodność siedlisk stwarza dogodne warunki bytowania wielu gatunkom roślin i zwierząt. Można spotkać tu wiele gatunków roślin chronionych np. rosiczkę.

Lokalna fauna bogata jest w różne gatunki rzadkich zwierząt. W jeziorze żyje wiele gatunków ryb, jest to istny raj dla wędkarzy. Liczne siedliska mają również tutaj ptaki perkozy, kaczki, łabędzie, żurawie. Przy odrobinie szczęścia można zauważyć bielika, orlika krzykliwego, puchacza czy bociana czarnego.

W okolicy znajduje się wiele rezerwatów przyrody, dokładnie siedem. Walory Pojezierza Drawskiego podnoszą występujące tutaj zabytki kultury: pałace, dworki, kamienice i kościoły oraz grodziska, które przyroda wkomponowała w krajobraz.

Nieopodal ośrodka znajduje się specjalnie stworzona dla rowerów ścieżka o długości 27 km, biegnąca przez najbardziej godne uwagi miejsca.

Do Państwa dyspozycji w ośrodku jest wypożyczalnia sprzętu wodnego. Możecie Państwo popłynąć szlakami kajakowymi, podryfować rowerkiem wodnym. 

Napisz do nas